Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Zlatá stuha zdobí vítězné Čejetice, jihočeskou Vesnici roku

 ČEJETICE - 10. srpna 2019 - 10:30 - Slavnostní předání cen krajského kola soutěže Vesnice roku 2019 se uskutečnilo v pátek 9. srpna ve Sportovně rekreačním areálu v Čejeticích, vítězné obci soutěže pro letošní rok. Zlatou stuhou dekorovala úspěšnou obec hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

 Připravil: Zdeněk Přibyl, foto poskytl Jihočeský kraj

www.dre-kon.cz   

   Hodnotitelskou komisi soutěže zaujaly Čejetice jak bohatým kulturním a spolkovým životem, tak také tím, jak úspěšně se tu daří udržovat venkovské tradice.

   „Myslím, že každému, kdo Čejeticemi byť jen projíždí, musí být jasné, proč se staly letošní jihočeskou Vesnicí roku. Jen pohled na to, jak je opečovávaná, malebná a plná květin, by na umístění stačil. Obec se však může pochlubit také bohatým spolkovým životem. Snad každý například zná každoroční Rekonstrukci bitvy u Sudoměře,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská. Podle ní je patrné, že starostka Čejetic Ivana Zelenková vládne obci s jistotou a noblesou.

   Titul krajské Vesnice roku získávají Čejetice poprvé a s ním i finanční dotaci na rozvoj obce. Od kraje obdrží celkem milion korun. Osm set tisíc v rámci Programu obnovy venkova a dvě stě tisíc jako finanční dar. Další milion získá obec od Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Jak obec s penězi naloží, se rozhodne až v souladu s přáním zastupitelstva.

   „Chci našim zastupitelům navrhnout, aby se opravilo pohostinství v Mladějovicích. Dosud jsme opravovali školku, dětská hřiště a opravdu reprezentativní kulturní stánek by si zasloužili i naši aktivní občané,“ plánuje starostka Ivana Zelenková, které vděční občané Čejetic na závěr slavnostního odpoledne zazpívali vtipnou oslavnou píseň.

   Peníze, jako odměna za vítězství v soutěži, však nejsou podle náměstka hejtmanky Jihočeského kraje pro oblast venkova Pavla Hrocha to nejdůležitější, i když rozvoji obce samozřejmě pomůže každá koruna. „Jde hlavně o prestiž a Čejetice navíc vyhrály naprosto zaslouženě. Žije se zde opravdu bohatým kulturně společenským životem,“ uzavřel s úsměvem Pavel Hroch.

   Připomeňme si na tomto místě "výrok poroty" v krajském kole soutěže Vesnice roku 2019 v Jihočeském kraji:

1. místo: Zlatá stuha – krajský vítěz
Obec: Čejetice, okres Strakonice
Odůvodnění:
Za realizaci zásadních investičních a infrastrukturních projektů v obci a místních částech.
Za založení tradice pořádání akce nadregionálního významu „Rekonstrukce bitvy u Sudoměře.“
Za bohatý společenský a kulturní život.
Za péči o vesnickou pospolitost.
Za dlouhodobou úspěšnou spolupráci a podporu místních podnikatelských subjektů a vytváření podmínek pro venkovskou turistiku.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist