Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Strakonická televize prochází změnami, další mají následovat  

 STRAKONICE - 26. ledna 2015 - 12:08 - Další informace ze Strakonické televize, která prochází nemalými změnami od nástupu nového vedení radnice, sděluje, že redaktor Robert Malota dostal na sklonku loňského roku výpověď z důvodu zrušení funkce šéfredaktora nebo také pro nadbytečnost. To potvrdil místostarosta Strakonic Milan Jungvirt. Změny ještě nejsou u konce, dodal. Novým jednatelem STTV se stal František Christelbauer.

 Text: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Běžné zpravodajství přinesla Strakonická televize STTV ještě například z ustavujícího zasedání městského zastupitelstva, které se konalo 6. listopadu. Změny začaly být vidět na konci listopadu, když radnice zmrazila zpravodajství Strakonické televize a ta po dvanácti letech začala po nějaký čas vysílat jen archivní pořady. 

   Starosta Břetislav Hrdlička k tomu novinářům ze strakonického Deníku sdělil, že na radnici pracují na nové koncepci STTV. "Aby nebyla tak finančně náročná a přitom stále plnila funkci zpravodajskou i archivní," uvedl. Podle Roberta Maloty z STTV se žádný dialog mezi redakcí a vedením radnice neuskutečnil.

   Skutečností je, že Strakonická televize měla dosud nemalou šíři záběru. Kromě reportáží a dokumentů to byly i různé osvětové pořady. K těm patřila třeba i vzpomínka na Josefa Režného, nestora strakonických dudáků. Televize spolupracovala i se školami, domem dětí a mládeže, Šmidingerovou knihovnou a dalšími.

   Náklady na Strakonickou televizi se třemi pracovníky a třemi externími spolupracovníky byly podle slov starosty asi dva miliony korun ročně. Představa nového vedení radnice je provozovat televizi za za půl milionu korun. Logicky by se tedy musela zmenšit i šíře záběru Strakonické televize.  

   Strakonická televize jako společnost s ručením omezeným vznikla v roce 2004. "To by se nyní mělo změnit na klasickou společnost s ručením omezeným," uvedl místostarosta Milan Jungvirt. O dalších změnách se podle něho bude ještě rozhodovat. 

   Zmrazení zpravodajství takříkajíc povolilo, STTV už odvysílala první vydání za nového vedení radnice za 3. lednový týden. Podle názoru některých lidí z novinářské branže, připomínalo zejména v části, v níž starosta Břetislav Hrdlička odpovídá na zaslané dotazy, spíše propagandistické video. "Strakonická televize teď funguje dobře," zhodnotil Milan Jungvirt, připustil však, že nové vydání ještě neviděl.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist