Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 O nejvšestrannějšího sportovce ZŠ Dukelská ve Strakonicích

 STRAKONICE - 13. května 2015 - 14:52 - Ve strakonické ZŠ Dukelská byl čtvrtek 23. dubna ve znamení sportu. Ve sportovním areálu se konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů pod patronací olympijských vítězů v desetiboji Roberta Změlíka a Romana Šebrleho.

 Z redakční pošty: Text a foto Jan Škrle  

www.dre-kon.cz   

   Soutěžilo se v běhu na 60 metrů, hodu medicinbalem přes hlavu, skoku přes švihadlo, trojskoku snožmo, klicích a jako závěrečnou disciplínu si mohli závodníci zvolit běh na 1 000 metrů nebo běh s driblinkem po dobu dvou minut. Všechny výkony se bodovaly dle vícebojařských tabulek. Zvítězili tak opravdu nejvšestrannější žáci.

   Soutěže se zúčastnili žáci ze ZŠ Jiřího z Poděbrad, ZŠ F. L. Čelakovského, ZŠ Katovice, ZŠ Sedlice, ZŠ Cehnice a samozřejmě pořádající ZŠ Dukelské Strakonice. Závodníci soutěžili v kategorii družstev (vždy 4 dívky a 4 chlapci z jedné školy ročníků 2001 až 2004 – do výsledku se započítávali vždy 3 nejlepší) a v kategorii jednotlivců v ročnících 2000 až 2005. Dvě nejlepší družstva a dva nejlepší jednotlivci v každém ročníku postupují do krajského kola, které se uskuteční 28. května na atletickém stadionu v Táboře.

   V kategorii družstev postupují do krajského kola ZŠ Dukelská (Linda Fišerová, Daniela Galljamová, Nikola Abrahámová, Karolína Baloušková, Lukáš Fencl, Michal Vojtík, Filip Zelinka a David Zemen) a ZŠ Jiřího z Poděbrad (Tereza Benešová, Sára Vadlejchová, Johanka Hůrková, Patricia Petra Němcová, Samuel Miklas, Filip Lukeš, Jan Janoch a Michal Němec), na 3. místě skončila ZŠ F. L. Čelakovského.

   Postupující družstva doprovodí v jednotlivých ročnících i nejlepší jednotlivci: ročník 2005 Josefína Holá (Duk.), Nicol Stranevová (Pod.), Vít Kotál a Adam Svoboda (oba Duk.), 2004 Zuzana Prokopiusová, Iveta Kouřimová (obě Duk.), Matyáš Pelc a Michal Tíkal (oba Pod.), 2003 Renáta Šebestová, Alena Pavelková (obě Duk.), Lukáš Maroušek (Ceh.) a Marek Nejdl (Pod.), 2002 Tereza Soukupová, Sabina Zušťáková (Duk.), Daniel Jarolím (Duk.) a Pavel Viktora (Kat.), 2001 Jindřiška Klejnová (Duk.), Daniela Kutá (FLČ), Ondřej Vaněček (Duk.) a Samuel Nováček (FLČ), 2000 Tereza Brušáková (FLČ), Alena Tomšovicová (Kat.), Patrik Škola (FLČ) a Matěj Kolda (Pod.). Do krajského kola se tak podívají zástupci pěti škol.   "Jsem rád, že jsme, i přes noční déšť, dokázali závody připravit tak, aby byly regulérní pro všechny zúčastněné a vše proběhlo bez zranění. Zúčastnila se družstva ze šesti základních škol okresu Strakonice, což umožnilo postup do krajského kola dvěma nejlepším družstvům. Oproti loňsku tak budou náš okres reprezentovat družstva ZŠ Dukelské a ZŠ Jiřího z Poděbrad. Potěšili mně i zlepšující se výsledky: U vítězného družstva byl nárůst 3 376 bodů oproti loňsku, což svědčí o stále se lepšící přípravě žáků během školního roku. V tom také vidím největší přínos tohoto projektu – přitáhnout k pravidelnému sportování co nejvíce dětí, které pak při závodech mají možnost se porovnat mezi sebou v různých disciplínách.

   Letos se z naší školy zúčastnilo i mnoho žáků z I. stupně. Jde o to, být všestranný, takže v našem družstvu ZŠ Dukelské vedle sebe startovali basketbalistky, házenkář, vodní pólista, tanečníci, fotbalista, dále atleti, lyžaři atd. Je to soutěž opravdu pro všechny sportovce. Mám radost, že do krajského kola se podívají zástupci většiny zúčastněných škol. Potěšil i nárůst startujících - letos startovalo 63 dívek a 68 chlapců, dohromady 131 závodníků! Věřím, že v dalším ročníku přilákáme i další školy, které se s tímto projektem zatím seznamují. Postupujícím přeji hodně úspěchů na květnovém krajském kole Odznaku všestrannosti," řekl hlavní pořadatel akce Radek Sosna ze ZŠ Dukelská Strakonice.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist