Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tisíce lidí slavily se strakonickým pivovarem 370. narozeniny

 STRAKONICE - 26. srpna 2019 - 20:52 - Den otevřených dveří, prezentace strakonických sportů, sraz historických automobilů. Taková byla sobota ve strakonickém pivovaru, kdy slavil pivovar 370. výročí od svého založení. Během dne se zde vypilo více než 10 000 piv.  

 Text a foto: Pavel Pechoušek, pracovník PR

www.dre-kon.cz   

   Tento pátek 30. srpna oslavy pivovaru pokračují divadelním představením, které se hraje přímo na pivovarském dvoře.

   Vladimír Kordoš a Martin Hodina. První je rocker z Prahy a druhý dudák ze Strakonic. V sobotu 24. srpna si výborným speciálem 1649 připili při oslavách 370. výročí založení Měšťanského pivovaru Dudák Strakonice. Jejich přípitek znamenal symbolické spojení toho, co se v sobotu v jediném pivovaru u nás patřícímu městu, odehrávalo.

   V termínu, kdy se ve Strakonicích každým druhým rokem konají světoznámé Dudácké slavnosti, uspořádal pivovar výroční oslavy okamžiků, které z něj činí jeden z nejstarších pivovarů u nás. „I když poslouchám rockovou muziku, tak do Strakonic na Dudácké slavnosti jezdím pravidelně. Fotku si přijedu udělat každý rok. Je dobře, že letošní pauzu vyplnil pivovar. Těšil jsem se i na strakonické pivo,“ uvedl Vladimír Kordoš, který pracuje v Praze jako stavební dělník. Jeho kolega ze Strakonic zase ocenil pivovarský speciál 1649. „Bylo to pivo podle mého gusta,“ uvedl Martin Hodina, který je členem Prácheňáku již 19 let.

   Pivovarské oslavy se povedly, co se týká množství vypitého piva, zájmu návštěvníků i nabitého programu. Samozřejmě se pivo opět točilo do ekologických kukuřičných kelímků, byť jejich nákupní cena je oproti klasickým, téměř dvojnásobná.

   V rámci dne otevřených dveří si dudáckou varnu, spilku či sklep prohlédlo více než 500 návštěvníků. Více návštěvníků nebylo možné provést a to ani z kapacitních, ani bezpečnostních důvodů. „Samozřejmě, že nás to mrzí, ale udělali jsme pro to absolutní maximum. Očekávali jsme velký zájem, proto jsme od 10:00 zkrátili intervaly mezi jednotlivými prohlídkami na 20 minut, bohužel ani to nestačilo. Doufáme, že ti, kteří se do pivovaru nedostali, přijdou příště. Prohlídku si je možno objednat na každý pracovní den,“ uvádí sládek pivovaru Vlastimil Matej, který prohlídky pivovarem organizuje a sám patří mezi nejčastější průvodce. Telefonní číslo má 727 852 335.

   Velký ohlas měly také prezentace činnosti šesti největších strakonických sportovních klubů. Ti, co přišli, a to nejen děti, si mohli na Podskalí vyzkoušet basketbal, fotbal, florbal, házenou, lední hokej nebo vodní pólo, které se hrálo přímo v řece Otavě mezi pivovarem a hradem. „Výborný nápad z pivovaru jsme přetavili v nejlepší reklamu na vodní pólo, jakou si ve Strakonicích dokážeme představit,“ uvedl Marek Fügner, předseda strakonických pólistů, kteří jsou historicky nejúspěšnějším strakonickým sportem.

   Před koncertem rockové skupiny Tlustá Berta, která byla s kapelou UDG hlavní hvězdou večera, předal ředitel pivovaru Dušan Krankus šek na 45 tisíc korun řediteli zdejší nemocnice Tomáši Fialovi. Nemocnice s touto finanční pomocí pořídí nový ultrazvuk pro dětské oddělení.

   Spolupráce začala již na začátku léta, do konce roku dodá pivovar nemocnici své nealkoholické pivo Driver, čímž obohacuje pitný režim pacientů. „Pivovar a nemocnice jsou nejvíce tradiční a stabilní podniky ve městě. Tato úzká spolupráce se dlouho nabízela. My samozřejmě děkujeme a těšíme se na další spolupráci,“ uvedl na pivovarském pódiu ředitel Tomáš Fiala a zasloužil si potlesk více než tisícovky lidí, kteří v té době teprve čekali na vystoupení. Během koncertu se počet lidí ještě navýšil a vzápětí zde nebylo k hnutí.

   Ti co dorazili, měli možnost během odpoledne navštívit také atraktivní prezentaci strakonických vojáků, hasičů a městských policistů. Velký zájem také vzbudil sraz automobilů Trabant, který se konal po skončení prohlídkového cyklu přímo na dvoře pivovaru. Spanilou jízdu více než stovky vozů, které se vyráběly v bývalé Německé demokratické republice (NDR), si užívali i ti, kteří po sedmnácté hodině procházeli Strakonicemi.

   „Celkově jsme se snažili připravit pro všechny návštěvníky atraktivní program. Jsme rádi, že lidé přišli v takovém počtu a doufáme, že byli spokojeni. Množství vypitého piva o tom svědčí. Věříme, že tento v pátek se zaplní i náš pivovarský dvůr, protože zde budou vystupovat strakoničtí ochotníci,“ zhodnotil ředitel pivovaru Dušan Krankus.

   Ochotníci z divadelního spolku Čelakovský sehrají v pátek 30. srpna hru Miroslava Horníčka s názvem Dva muži v šachu. Jedná se o veselou konverzační komedii z prostředí Itálie 18. století. Představení začíná v 19:30. Vstup je zdarma.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist