Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 O preventivní vyšetření ledvin ve Strakonicích lidé měli zájem

 STRAKONICE - 22. března 2019 - 14:24 - Ve čtvrtek 14. března zvala nefrologická ambulance Nemocnice Strakonice zájemce z řad široké veřejnosti k preventivnímu vyšetření ledvin. Možnost tu využilo pětačtyřicet lidí. Akce se uskutečnila v dopoledních hodinách v rámci Světového dne ledvin.

 Iva Nováková, tisková mluvčí, PR Jihočeské nemocnice, a. s.

www.dre-kon.cz   

   „Ambulance připravila pro návštěvníky zajímavý program. Bylo vidět, že veřejnosti ledviny nejsou lhostejné, a že si je vědoma nutnosti prevence. Smyslem celé akce byla prevence vzniku onemocnění ledvin, případně jejich včasný záchyt, neboť nemocné ledviny nebolí. Čím dříve je nemoc ledvin diagnostikována, tím jednodušší je potom léčba a tím nižší je riziko výskytu dalších onemocnění,“ uvedl MUDr. Tomáš Fiala, předseda představenstva strakonické nemocnice.

   Pracovníci ambulance zájemcům změřili hladinu krevního cukru, cholesterolu, kreatininu, vyšetřili moč, zkontrolovali krevní tlak a stanovili tzv. body mass index (BMI).

   „Také se zaměřili na rozbor jejich základních rizikových faktorů, jako je třeba kouření, genetické faktory či cukrovka. Na základě posouzených rizik doporučovali zdravotníci případnou změnu životního stylu, pravidelný pohyb, dostatečný příjem tekutin a správné složení stravy,“ dodal MUDr. Tomáš Fiala.

   Nefrologická ambulance je součástí Hemodialyzačního střediska Nemocnice Strakonice, které prošlo v minulých letech významnou rekonstrukcí. Modernizovalo se prostředí střediska i hemodialyzační lůžka a jejich počet se zvýšil na čtrnáct.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist