Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Pivovar Dudák uvařil před Vánocemi Sváteční vídeňský ležák

 STRAKONICE - 20. prosince 2018 - 7:57 - Sváteční vídeňský ležák uvařil před Vánocemi městský Pivovar Dudák Strakonice.  Chuť piva je nasládlá s oříškovou příchutí, barva bronzová až lehce měděná. Prodává se 7. prosince.

 Z redakční pošty: Pavel Pechoušek, pracovník PR, Strakonice

www.dre-kon.cz   

   S tímto pivem budou letošní vánoční svátky a konec roku opravdu výjimečné. Sládek a ředitel pivovaru Dudák Dušan Krankus uvařil nejen pro milovníky strakonického piva jeden ze svých speciálů - Sváteční vídeňský ležák.

   Jedná se o druh piva se speciální recepturou, který vznikl v hlavním městě tehdejšího Rakouska-Uherska v polovině 19. století. Jeho základem je speciální vídeňský slad, dominantou bronzová až lehce měděná barva. Chuť piva je spíše sladová, hořkost by neměla být tak výrazná.

   „V novodobé historii našeho pivovaru jsme vídeňský slad, který je typický svou delší dobou pražení, použili vůbec poprvé,“ říká podsládek Vlastimil Matej. „Jeho hořkost a chmelové aroma by neměly být příliš výrazné, aby daly vyniknout lehce nasládlé sladové chuti s oříškovými tóny. Již od října Sváteční vídeňský ležák dozrával při správné teplotě v ležáckém tanku,“ dodává Matej, který je spolu se sládkem Dušanem Krankusem spoluautorem receptury.

   Sváteční vídeňský ležák se prodáváuž od 7. prosince ve třetinkových lahvích, které se budou balit i do multipacků po 6 kusech. V nefiltrované podobě bude v litrové dárkové lahvi, do restaurací se bude vozit v 30 l KEG sudech.

   Ležák tohoto typu poprvé uvařil vídeňský pivovarník Anton Dreher – jedná se o pivo na pomezí světlého a polotmavého piva. Za základ vzal tehdy trochu neobvyklý vídeňský slad. Šikovní vídeňští sládkové a vojáci rakouskouherského císaře Maxmiliána I. Habsburského rozšířili vídeňský ležák daleko za hranice Evropy až do Mexika, kde dosáhl veliké obliby, a pak na celý americký kontinent.

   Stejně jako v posledních čtyřech letech i o letošním adventu svátečnímu pivu požehnal otec Roman Dvořák. „V sobotu 8. prosince bylo toto pivo slavnostně pokřtěno a lidé si ho mohou koupit v pivovarské prodejně a ve vybraných restauracích,“ zve na slavnostní událost sládek Dušan Krankus.

   Nový speciál se výborně hodí ke grilovaným nebo pečeným masům. „Ta se konzumují vždy alespoň ve dvojici, přes Vánoce by člověk neměl být sám. Sám by neměl ani jíst, či pít naše pivo. Dej Bůh štěstí a klidné vánoční svátky v radosti a spokojenosti!“ - přeje  za všechny pivovarské Dušan Krankus.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist