Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Hejtmanka a ministr chválili ve Strakonicích Klostermanna

 STRAKONICE - 25. srpna 2018 - 12:41 - Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a ministr kultury ČR Antonín Staněk navštívili v rámci 23. Mezinárodního dudáckého festivalu Strakonice. Plni dojmů z výjimečného kulturního zážitku v centru města a v letním kině si v pivovarské degustovně Měšťanského pivovaru Dudák odpočinuli a ochutnali zdejší pivo.

 Z redakční pošty: Pavel Pechoušek, Strakonice

www.dre-kon.cz   

   „Jsem spíše vinař, déle se u něj vydrží, pivo mě většinou rychle uspí. Ale zdejší Klostermann mi velice chutnal,“ uvedl ministr Staněk. Ještě víc se mu ale líbilo prostředí stylové pivovarské degustovny. „To místo má ducha a je vidět, že nad tím někdo přemýšlel. Přeji si, aby takové hospody ocenili i lidé a bylo zde stále plno,“ uvedl ministr.

   Také hejtmance Ivaně Stráské přišlo strakonické pivo k duhu. „Už několik let jsem ho tolik nevypila. Jinak pivo ale téměř nepiji. Mám ráda dobře vychlazené v parném létě,“ usmívala se v pivovarské degustovně. Předtím prý měla sklenici v letním kině.

   Hejtman Staněk se dudáckých slavností zúčastnil poprvé. „Byl zážitek vidět hudbu, která je naprosto specifická. Radost mi udělalo i to, že jsem zde viděl mnoho mladých lidí v krojích. Mluvíme o tom, že se máme vrátit k národní identitě a ke kořenům, což je přesně to, kam směřuje tento strakonický festival. I proto se mi ve Strakonicích velice líbilo,“ uvedl ministr Staněk.

   Sám na žádný hudební nástroj nehraje, jako chlapec podle svých slov navštěvoval dětský pěvecký sbor. „Před rokem jsem pro jednu charitativní akci nazpíval vánoční koledu. Producentovi jsem hned řekl, že neumím zpívat, ale on mě pak informoval, že to nebylo tak dramatické a těch úprav nedělal mnoho,“ vyprávěl ministr. Ani hejtmanka nemá prý hudební nadání. „Jako dítě se mě snažili učit hrát na klavír, ale nebylo to ono,“ doplnila.

   Do dalších let fungování přeje jihočeská hejtmanka jedinému pivovaru v ČR, který patří výhradně městu, mnoho patriotů ze Strakonic a okolí. „Je důležité, aby si svého piva vážili a měli radost z toho, že pijí svoje pivo ze Strakonic. Samozřejmě také pivovaru přeji osvícené zastupitele a radní. Tehdy to byl od města riskantní tah, že si pivovar koupilo, ale jak je vidět, tak se zdejším jejich snahy daří,“ uzavřela Ivana Stráská.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist