Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Strakonický pivovar DUDÁK zrekonstruoval „rokáč“ Křemelka

 STRAKONICE - 16. června 2018 - 10:00 - Vedení pivovaru DUDÁK postupně opravuje strakonické provozovny občerstvení a restaurační zařízení, které patří městu. Chystá se zrekonstruovat všech zhruba deset provozoven, které pivovar dostal na konci roku do nájmu od Města Strakonice.

 Z redakční pošty: Pavel Pechoušek, pracovník PR

www.dre-kon.cz   

   Jako první je opravený známý Hudební klub Křemelka, před létem se oprav dočkají i stánky s občerstvením na městském koupališti. DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s., je posledním pivovarem v České republice, který zůstává ve vlastnictví města.

   Zpráva o rekonstrukci "rokáče" Křemelka je ta nejlepší pro příznivce rockové muziky ve Strakonicích. Po 496 dnech "pauzy" se v hudebním klubu Křemelka konal 12. května koncert. Skupiny Delusion, Punková sekce, Undefire nebo Commodore 64 zahrály ve zcela zrekonstruovaném prostředí.

   Spojení kvalitního rocku a strakonického piva bude fungovat i nadále - na čepu zde bude strakonická desítka a polotmavá třináctka Klostermann. Současný provozovatel Míla Uhříček, který má šestiletou praxi v oboru pohostinství, chce mít Křemelku otevřenou v pravidelném rytmu – středa – pátek – sobota.

   „Podobný prostor ve Strakonicích, kde má rocková muzika silnou tradici není. Ve Strakonicích jsou desítky kapel, kvůli rocku se do Strakonic sjíždí příznivci této muziky až z dalekého okolí. Proto jsme vyvinuli opravdu velké úsilí, abychom Křemelku v městě udrželi. Věříme, že to mladí ocení,“ uvedl Rudolf Oberfalcer, předseda představenstva strakonického pivovaru, s tím, že výše investice odpovídá tomu, jak klub nyní po opravách vypadá.

   „Rozdíl je patrný na první pohled. Nově opravený je celý sál i s pódiem, nové akustické podhledy, místnosti pro kapelu, nový bar i sociální zařízení,“ jmenuje obchodní ředitel pivovaru DUDÁK Martin Mann.
Kompletní rekonstrukci oblíbeného strakonického „rokáče“ zaplatil Měšťanský pivovar Strakonice.

   Hudební klub Křemelka leží nedaleko plaveckého bazénu a letního koupaliště. Právě v areálu koupaliště se před začátkem léta dočkají oprav zdejší občerstvovací provozy, které pivovar získal od města do pronájmu. „Postupně se dočkají oprav i další městské provozy od kulturního domu až po hradní sklípek,“ uvedl Rudolf Oberfalcer.

   Vedení pivovaru DUDÁK postupně rekonstruuje strakonické provozovny občerstvení a restaurační zařízení, které patří městu. Opravy se dočká všech zhruba deset provozoven, které pivovar dostal na konci roku do nájmu od města Strakonice.

   Hudební klub Křemelka provozoval 14 let Roman Klučka, na základě vlastního rozhodnutí odešel. Následně město shánělo vhodného zájemce, kterého vybralo na začátku tohoto roku.

DUDÁK-Měšťanský pivovar Strakonice a.s. letos slaví 369 let své existence. Od roku 2005 patří městu. Pivovar DUDÁK zaměstnává 60 lidí. S celkovým prodejem téměř 55 tisíc hektolitrů v kalendářním roce 2016 patřil Dudák k pivovarům s největší produkcí v oblasti Prácheňska a Pošumaví. Pivovar DUDÁK udržuje klasickou výrobu a zaměřuje se na produkci nepasterovaného piva za použití poctivých surovin (moravského sladu a žateckého chmele).

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist