Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Poradna chce pomáhat lidem v komplikované finanční situaci

 STRAKONICE - 11. dubna 2017 - 9:07 - Bezplatná insolvenční poradna začne pracovat i ve Strakonicích. Sociální projekt, jehož partnery jsou Krajský úřad České Budějovice, Jihočeský kraj, Krajský soud v Českých Budějovicích a Regionální středisko České advokátní komory pro Jižní Čechy, dále Spolek insolvenčních správců České Budějovice a Pobočka Probační a mediační služby pro Jihočeský soudní kraj, je plně podpořen vedením města Strakonice.

 Z redakční pošty: Markéta Bučoková, vztahy s veřejností, tisková mluvčí radice Strakonice

www.dre-kon.cz   

   Prvotní iniciativa vzešla od vedení Krajského úřadu České Budějovice. Tam také začala první insolvenční poradna v kraji pracovat již více než před rokem. Na základě výsledků její práce partneři projektu nabídli spolupráci při jejím rozšíření napříč celým Jihočeským krajem.

   Na základě pověření vedením města připravili tajemník městského úřadu Strakonice Vladimír Stroner a vedoucí sociálního odboru Lenka Vysoká podmínky pro vznik insolvenční poradny tak, aby na jejich základech začala pracovat i v našem městě, počínaje květnem 2017.

   Každý první čtvrtek v měsíci, počínaje květnem, bude poradna fungovat v prostorách pracoviště Obecního živnostenského úřadu Městského úřadu Strakonice, v budově Na Stráži č. p. 270, kde je také poradna pro konzultace s ČOI.

   Právní porady zadluženým lidem zde budou poskytovat výhradně akreditovaní členové České advokátní komory a Spolku insolvenčních správců, kteří bezplatně doporučí další možné postupy a řešení situace.

   Stěžejním programem projektu je pomoc občanům, kteří se ocitli v komplikované finanční situaci osobního zadlužení. Tito lidé jsou mnohdy terčem nekalých praktik společností nabízejících vyřešení jejich složité situace, ovšem za přemrštěné finanční částky vedoucí mnohdy ke zhoršení neutěšené situace těchto osob.

   Projekt provozu insolvenční poradny oficiálně představí starostovi města v úterý 18. dubna ředitel Krajského úřadu Jihočeského kraje JUDr. Milan Kučera. Budou přítomni vedle zástupců Městského úřadu Strakonice i místopředseda Krajského soudu v Českých Budějovicích JUDr. Ing. Zdeněk Strnad, Ph. D., předseda spolku insolvenčních správců Mgr. Jan Kubálek, za advokátní komoru JUDr. František Smejkal a další.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist