Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Nemocnice Strakonice dostala nadílku také od Českých drah

 STRAKONICE - 31. prosince 2015 - 15:41 - Čtyři nové monitory dechu novorozenců získalo k Vánocům Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., díky sponzorskému daru společnosti České dráhy, a. s., která tak podpořila projekt Nadace Křižovatka "Maminko, dýchám". Ten pomáhá nově narozeným dětem ohroženým Syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS).

 Z redakční pošty: Ivana Kerlesová, mluvčí Nemocnice Strakonice

www.dre-kon.cz   

   Nemocnice Strakonice získala monitory dechu BABYSENSE II obdobně jako klatovská nemocnice a Nemocnice Rychnov nad Kněžnou. Nadace Křižovatka a České dráhy tak předaly darem 13 monitorů dechu v hodnotě 38 610 korun.

Na snímku (zleva): MUDr. Eva Andraschková z Nemocnice Strakonice, prim. MUDr. Václav Vlášek - primář Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Strakonice, Miloslava Stibůrková - manažerka Nadace křižovatka, ředitel strakonické nemocnice MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA., a Jiří Kafka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Českých Budějovicích

   "Monitory na našem gynekologicko-porodnickém oddělení rozšíří péči o novorozence. Dnes zde máme 29 monitorů a jsou ve všech lůžkách a inkubátorech. Využíváme je i na dětském oddělení pro hospitalizované novorozence a kojence. Současně si monitory mohou zapůjčovat i rodiče domů po propuštění svých dětí z nemocnice," sdělil ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala. Doplnil, že vždy po dvou letech užívání dochází k revizím monitorů nebo k jejich vyřazení. "V dubnu 2016 dojde k vyřazení pěti kusů monitorů, proto je pro nás dar velkým přínosem," doplnil ředitel Fiala.

   "Monitor dechu přivolá pomoc světelnou i zvukovou signalizací, když se dech miminka zastaví nebo zpomalí natolik, že by ho ohrozil na životě, řekla Sabina Sklenářová, ředitelka Nadace Křižovatka.

 O projektu Maminko, dýchám

   Cílem a smyslem projektu "Maminko, dýchám" je vybavit české nemocnice a jejich porodnická a novorozenecká oddělení monitory dechu pro každé lůžko/miminko. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

 Syndrom náhlého úmrtí kojenců SIDS

   K SIDS dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. Dochází k němu náhle a neočekávaně, u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist