Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Londýn je obrovský, už dobře vědí žáci ze Štěkně a Volenic

 ŠTĚKEŇ - 29. října 2015 - 17:31 - Žáci štěkeňské a volenické základní školy absolvovali ve dnech 17. až 23. října jazykový kurz v londýnské mezinárodní škole Insight Study UK. Úspěšně jsme se zapojili do výzvy ministerstva školství a získali finanční podporu na organizaci tohoto jazykově vzdělávacího pobytu našich žáků v zahraničí.

 Z redakční pošty: Zuzana Čuřínová, ZŠ a MŠ Štěkeň

www.dre-kon.cz   

   Výběr cílové destinace byl jednoznačný – Velká Británie a její hlavní město Londýn, největší město Evropy. Cesta do Anglie přes Německo, Belgii a Francii trvala asi 18 hodin, a protože jsme z Čech vyrazili s dostatečným časovým předstihem, mohli jsme díky časové rezervě navštívit i Brusel. V půlnočních hodinách jsme se tedy ocitli před obřím bruselským Atomiem.

   Cesta autobusem ubíhala, někteří ji bedlivě sledovali, jiní se zase  seznamovali s novými kamarády. Ve francouzském přístavu Calais jsme se nalodili na trajekt a mířili do anglického Doveru. Díky jednohodinovému časovému posunu jsme do Londýna dorazili opravdu v brzkých ranních hodinách.

   Čekal nás pestrý program a naše první trasa po pamětihodnostech Londýna – stáli jsme přímo u Big Benu, viděli Houses of Parliament, Westminster Abbey, 10 Downing Street, St James’s Park, White Hall s výměnou stráží i královský Buckingham Palace. Londýn jsme si prohlédli i z ptačí perspektivy – absolvovali jsme jízdu na obřím London Eye, obohacenou závěrem o 4D projekci.

   Poznali jsme, že Londýn je obrovský. Vzdálenosti jsme si rádi krátili využitím všech možných způsobů londýnské dopravy – jeli jsme metrem, lodí, dvoupatrovým autobusem – doubledeckerem, prošli jsme i pěším tunelem pod Temží.

   Míst v Londýně jsme navštívili mnoho – neopomněli jsme ani staré město a světově známý Tower Bridge, Tower of London, Trafalgar Square, většina z nás si nenechala ujít příležitost vystoupat 311 schodů na Monument. Nejvíce času jsme trávili na nohou a nezapomněli jsme ani na nákupy suvenýrů a občerstvení. Nezapomenutelným zážitkem pro všechny byl nultý poledník, kde jsme se ocitli každou nohou na jedné polokouli.

   Tři dopoledne jsme trávili v mezinárodní škole Insight Study UK ve čtvrti Greenwich, kde byli žáci rozděleni do skupin a interaktivně pracovali s anglickým lektorem. Odpoledne vždy následoval společný program. Ne vždy jsem byli ale v Londýně, jedno odpoledne jsme věnovali prohlídce královského městečka Windsor, v němž je letní sídlo královské rodiny.

   Vyrazili jsme také na celodenní výlet hrabstvím Sussex. Po procházce po křídových útesech NP Seven Sisters County Park, kde jsme se kochali nádherou jižního pobřeží Atlantiku, jsme pokračovali do jednoho z neznámějších a největších přímořských letovisek Velké Británie, města Brightonu a Sealife Centre se žraloky.

   Každý večer jsme se vraceli do svých hostitelských rodin, kde jsme měli zajištěné ubytování a stravu. Byla to pro nás skvělá příležitost procvičit angličtinu a poznat život obyčejných Londýňanů.

   Jazykový kurz i celý pobyt splnil naše očekávání. Byl skvělou příležitostí prakticky procvičit anglický jazyk, který se žáci ve škole učí. Rozhodně přispěl k další motivaci ke studiu tohoto světového jazyka.

   Ale nejen to, Londýn je město multikulturní a jeho obyvatelé pochází ze všech částí světa. Během našeho pobytu jsme osobně poznali jejich vzájemnou toleranci a vstřícnost i vůči nám, turistům. Věříme, že i tato zkušenost přispěje k rozvoji tolerance a prosociálního chování mezi žáky navzájem.

Sedm říjnových dní strávilo dvacet žáků ZŠ a MŠ Štěkeň společně s dvěma desítkami žáků ZŠ a MŠ Volenice na zahraničním jazykově vzdělávacím zájezdu.

  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist