Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Strakonické muzeum zve do vodního mlýna na Den řemesel

 STRAKONICE - 18. září 2015 - 14:43 -  Ve Vodním mlýně v Hoslovicích se v sobotu 19. září uskuteční další plánová akce Muzea středního Pootaví Strakonice - Den řemesel.

 Z redakční pošty: Lucie Kupcová, MSP Strakonice

www.dre-kon.cz   

   Návštěvníci se mohou od 10:00 do 16:00 těšit na ukázky nejrůznějších druhů řemesel. K vidění bude paličkování, dřevořezba, pletení košíků a ošatek z proutí a pedigu, výroba dřevěných koryt, šindelů a dřeváků, výroba soch pomocí motorové pily, výroba vinutých perel a práce kovářů.

   Zájemci si budou moci také vyzkoušet točení keramiky na kruhu, tzv. kopačáku, ochutnají domácí pomazánky a samozřejmě čerstvě upečený chleba. Nakoupit si budou moci suchou vazbu, výrobky z pedigu, vinuté perly, medovinu, čaje, sušiny, oříšky a také ručně dlabané mísy a misky.



   Celou akci navíc doplní ukázky zpracování ryb spojené s prodejem.
Zájemci mohou využít i jednotného vstupného a navštívit také Rodeo s programem, které přichystal Ranč Hoslovice od 10:00 do 19:00 hodin.



   Během dne se uskuteční několik komentovaných prohlídek a do chodu bude spuštěno mlýnské kolo a mlecí zařízení.



   Jako vždy je pro návštěvníky připraveno občerstvení a dovednostní aktivity a hry pro děti - hod míčkem, chůdy a honění káči. Navíc se mohou těšit na dílničku, kde se naučí zpracovávat vlnu.

   Akce se koná za každého počasí a to od 10:00 do 16:00 hodin. K dobré náladě zahraje dechová kapela Roštovanka. Vstupné 50/25 korun.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist