Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Kultura  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Vypravit se za obrázky Jiřího Řeřichy vás potěší

 STRAKONICE - 3. srpna 2014 - 9:56 - Ve výstavních prostorách strakonického hradu byla v podvečer 31. července zpřístupněna veřejnosti výstava prací akademického malíře Jiřího Řeřichy. Zájem o jeho práce byl nevšední. Výstava, která je součástí oslav 120 let muzea, bude otevřena podle slov vedoucí oddělení programu a propagace Muzea středního Pootaví Lucie Kupcové do konce října.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytlo MSP Strakonice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    Reklama u nás se vyplatí. Více...

   Návštěvníci si mohou prohlížet rozsáhlou tvorbu Jiřího Řeřichy z let 2000 až 2014, velká plátna i přípravné kresby k obrazům. Kromě figurálních kompozic tu nechybějí přírodní motivy. Výběr z obrazů autor doplňuje grafickými pracemi provedenými technikou suché jehly.

   "Své obrazy tvoří v širších cyklech, kde jedno téma rozvíjí v různých variantách. Z tematických okruhů ve Strakonicích vystavuje například obrazy Jezdec, Podivné houby - podivní lidé, Market, Na chalupě, Hospody, Čtenář atd.," uvedla Lucie Kupcová.

   Práce akademického malíře Jiřího Řeřichy jsou zastoupeny například v
Oblastní galerie Liberec, AJG Hluboká nad Vltavou, Národní galerii Praha,
ve sbírce Ministerstva kultury ČR, v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích, ale také třeba v Domě humoru a satiry ve městě Gabrovo v Bulharsku.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...