Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Ve Střelských Hošticích hořel v neděli velký sklad balíků slámy

 STŘELSKÉ HOŠTICE - 23. července 2019 - 11:15 - Celkem osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů bylo v neděli 21. července vysláno do Střelských Hoštic k ohlášenému požáru skladu. K požáru vyjely osádky vozů profesionálních hasičů ze stanice Strakonice a dobrovolných jednotek obcí Sedlice, Strakonice, Záboří, Střelské Hoštice, Volenice, Štěkeň a Čestice.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: HZS Jihočeského kraje

www.dre-kon.cz   

   K požáru vyjelo podle slov tiskové mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Venduly Matějů celkem 11 cisteren, jeden dopravní automobil a automobilová plošina.

   Ihned před 14. hodinou operační středisko hasičů vzhledem k množství vyslané techniky a rozsahu požáru vyhlásilo 2. stupeň požárního poplachu. Požárem bylo zasaženo všech 1300 balíků slámy uskladněných uvnitř. Ocelový sklad o půdorysu 51 x 20 metrů je samostatně stojícím objektem, nehrozilo přímé nebezpečí rozšíření požár na další budovy či porost. Zároveň uvnitř skladu nebyla žádná osoba, zvířata nebo stroje či technika.

   Hasiči ihned zahájili hašení, a to především zvnějšku skladu. Na požářiště dováželi hasební vodu kyvadlově cisternami. Pro řádné dohašení však bylo nutné všechny balíky ze skladu vyskladnit. Přes operační středisko Generálního ředitelství HZS ČR jihočeští operační důstojníci na základě rozhodnutí velitele zásahu a řídícího důstojníka zažádali o speciální techniku Záchranného útvaru HZS ČR. Do Střelských Hoštic byl proto povolán nakladač.

   Ve 20:33 hodin velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru, tzn. že je pod kontrolou zasahujících hasičů. Zásah však neskončil. Pro všechny zasahující hasiče pokračoval po celou noc do následujícího dne.

   Povolaným nakladačem, který ze své dislokace v Jihlavě na požářiště dorazil okolo 21. hodiny, byly v průběhu večera a noci všechny balíky ze skladu vyskladňovány a na volném prostranství vodou dohašovány. Jako další posilová jednotka u požáru zasahovali v rámci mezikrajské výpomoci také profesionální hasiči HZS Plzeňského kraje, konkrétně ze stanice Horažďovice.

   "Dlouhotrvající zásah je náročný pro všechny zasahující hasiče. Velitel zásahu všechny pravidelně střídá – střídání probíhá nejen přímo na požářišti během likvidačních prací, ale v ranních hodinách v pondělí 22. července proběhlo střídání celých směn. Pro všechny zasahující jednotky zajištěn odpočinek a strava. Zásah stále trval i v pondělí. Vyšetřovatel HZS škodu předběžně odhadoval na 2 500 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření," dodala mluvčí HZS Vendula Matějů.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist