Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 Od pergoly chytnul barák ve Stožicích. Škoda za sedm miliónů

 STRAKONICKO - 22. října 2018 - 14:14 - Sedmimiliónovou škodu vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru, který se odehrál v noci na sobotu 20. října v obci Stožice. Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen v 2:11 hodin jako požár pergoly u rodinného domu. Podrobnosti nám sdělila mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 Text: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Vodňany se dvěma cisternami a rychlým zásahovým automobilem. Poplach byl vyhlášen i jednotkám Sboru dobrovolných hasičů obcí Vodňany – Pražák a Bavorov, které do Stožic vyjely celkem se třemi cisternami. Po průzkumu na místě požáru, kdy bylo zjištěno, že hoří pergola a požár se dále rozšířil na fasádu rodinného domu a především na čtyři zaparkovaná auta, si velitel zásahu vyžádal jako posilovou jednotku dobrovolné hasiče obce Vodňany," tak dramaticky požár podle Venduly Matějů začal a rychle se vyvíjel.

    Přibližně po dvaceti minutách zásahu měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru. Na dohašení a závěrečný průzkum si velitel vyžádal výškovou techniku. Do Stožic byl povolán automobilový žebřík z písecké stanice hasičských záchranářů. Hasiči dohašovali pergolu a osobní auta.

   "Podstatný byl průzkum domu a především podkroví, aby hasiči mohli vyloučit šíření požáru střechou, či objevily další skrytá ohniska. Úplná likvidace požáru byla na operační středisko nahlášena krátce před sedmou hodinou ranní," dodala mluvčí HZS.

   Hasiči zásahem uchránili majetek - dům a další osobní auta - v celkové hodnotě 15 miliónů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn, hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist