Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
 Strakoničtí hasiči zasahovali proti nakažené drůbeži ve Volyni

 VOLYNĚ - 16. února 2017 - 17:19 - V pondělí 13. února krátce před devátou hodinou dopolední vyjeli strakoničtí profesionální hasiči do Volyně. Zde u místního malochovu potvrdila Krajská veterinární správa pro Jihočeský kraj (KVS) další ohnisko aviární influenzy. Technický zásah hasičů byl proto nezbytný.  

 Text: Vendula Matějů, mluvčí HZS Jihočeského kraje, který rovněž poskytl foto

www.dre-kon.cz   

   Zasahující hasiči, kteří byli přímo v kontaktu s nakaženou drůbeží, byli vybaveni ochrannými obleky, respirátory, rukavicemi a holínkami přilepenými izolačními páskami k oblekům. Stejně zajištěni byli i pracovníci KVS, kteří do vytýčeného nebezpečného prostoru vstupovali společně s hasiči.

   Úkolem hasičů bylo podávat jednotlivé kusy drůbeže pracovníkům KVS. Ti je pak injekčně usmrcovali. Celkem se jednalo o 88 kusů drobné domácí drůbeže (hus, kachen, křepelek, perliček a slepic).

   Každý, kdo ukončil zásah v nebezpečné zóně, musel po ukončení zásahu projít osobní dekontaminací, tzn. vše, co měl v zóně na sobě, musel svléknout a uložit do pytle (jednorázové ochranné obleky a filtry z masek jsou likvidovány, maska, holínky a rukavice se dekontaminují) a teprve pak se mohl obléknout do svého běžného zásahového obleku a opustit zónu. Krátce po polední pak hasiči a pracovníci KVS zásah ukončili.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist