Zprávy  Kriminalita  Od čtenářů  Fotoreportáže  Inzerce  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 

 FOTO: Výtvarnice Ivana Bečvářová vystavuje ve Vodňanech

 VODŇANY - 21. listopadu 2015 - 13:35 -  Ivana Bečvářová - malby, grafika, fotografie. Tento stručný název nese nová výstava pilné všestranné výtvarnice v prostorách Stomatologické kliniky Za Kapličkou ve Vodňanech. Otevřena tu byla v pátek 13. listopadu a potrvá do konce roku. Není tajemstvím, že Ivana Bečvářová ji věnovala svým přátelům i sobě ke svému životnímu výročí. 

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytla Ivana Bečvářová

www.dre-kon.cz   

    Podobně jako výstava byla i její vernisáž velmi příjemná, neformální a komorní, určená přátelům výtvarnice i manželům Pelíškovým. Ti kliniku stomatologie provozují a Ivanu Bečvářovou s jejími pracemi do těchto už dobře známých prostor pozvali. Na vernisáž dorazil také místostarosta Vodňan Milan Kodádek, dále pedagogové, přátelé a známí, a také členové Divadelního souboru Rarášek při Střední pedagogické škole v Prachaticích. 

   Přátelská atmosféra provázela vernisáž od prvních slov. Toho úvodního se ujal MUDr. Václav Pelíšek. Mimo jiné s humorem zavzpomínal, jak se poznal s Ivanou Bečvářovou na zubařském křesle. Karel Burda, vodňanská osobnost kulturního i veřejného života, vzpomínal na setkání na třídní schůzce Střední pedagogické školy v Prachaticích, kde jeho dcera studovala a Ivana Bečvářová ji učila. Připomněl také řadu společných výstav, které spolu absolvovali, a složil jubilantce poklonu za důvěrně známý rukopis jejích obrazů.

   Část výstavy prací Ivany Bečvářové putovala do Vodňan ze Zimní zahrady prachatické Nové radnice. Byly to hlavně malby a fotografie z její předchozí výstavy nazvané Ohlédnutí III. Výstavní kolekci pro Vodňany doplnily ještě další malby a objekty, jako třeba malované vázy. Autorka tak i tentokrát zůstala věrná svému širokému tvůrčímu záběru, který zahrnuje kresbu, grafiku, kombinované techniky, malování skla a fotografii. Ve stylizované podobě se v její tvorbě objevují působivé krajinné motivy. Jimi je inspirovaná i barevná abstrakce, kterou provázejí například různobarevná slunce.  

   Ivana Bečvářová po studiu na Střední pedagogické škole v Prachaticích absolvovala oborové studium na českobudějovické Pedagogické fakultě a zakončila ho doktorátem pedagogických věd. Není bez zajímavosti, že ve všech školách, které vystudovala, následně také působila či působí jako pedagog. Je například lektorkou a metodičkou VŠTE, Jihočeské univerzity České Budějovice, Vyšší odborné školy sociální a Střední pedagogické školy Prachatice. Je zakladatelkou a jednatelkou vzdělávací společnosti ASTERIA Centrum vzdělávání, působící v Jihočeském i Plzeňském kraji.

   Známé je i působení Ivany Bečvářové v Divadelním souboru Rarášek při SPgŠ Prachatice, který založila a dovedla k řadě významných úspěchů, například k vítězství v divadelním Štítku Města Prachatic. Spolupracuje při tom i se svou dcerou Michaelou Bečvářovou.

   Autorka má za sebou celu řadu kolektivních i osobních výstav, a také významnou odbornou publikační činnost. Od Pracovních listů z dramatické výchovy po nejnovější knihu Výtvarná dramatika v pedagogické praxi, přinášející netradiční činnosti pro předškolní a školní věk.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2008 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist